DOPRAVA

DOPRAVA

Chceme pokračovat v navyšování počtu parkovacích míst a boje za bezpečné ulice. Pro chodce i pro řidiče. Budeme prosazovat usnadnění cestování veřejnou dopravou mezi městem a místními částmi, do škol i za prací.

- POKRAČOVÁNÍ V POSTUPNÉM NAVYŠOVÁNÍ POČTU PARKOVACÍCH MÍST ZEJMÉNA NA SÍDLIŠTÍCH.

V rámci plánované rekonstrukce sídlišť budeme pokračovat nejen v navyšovaní parkovacích míst, ale rovněž v obnově komunikací a mobiliáře.

- PODPORA DOSTAVBY CYKLOSTEZEK.

V rámci projektu „Uničov na kole“ se zasadíme o dostavbu cyklostezek Uničov - Litovel, Uničov - Šternberk, Uničov - Šumvald a cyklostezek v rámci města a propojení Uničova s místními částmi, zejména napojení Dětřichova a Renot, Horní a Dolní Sukolomy včetně obnovy komunikací.

- ZŘÍZENÍ MĚSTSKÉ HROMADNÉ DOPRAVY S MOŽNOSTÍ ZAKOUPENÍ ZVÝHODNĚNÉHO ROČNÍHO KUPONU.

Budeme bojovat za zřízení městské hromadné dopravy. Nyní je doprava po městě zajišťována linkovými autobusy, jejichž cena je neúměrná kvalitě poskytované služby. Chceme, aby jízdní řád navazoval na vlakové a autobusové spoje, aby umožňoval obyvatelům dostat se na klíčová místa ve městě (hřbitov, poliklinika, nákupní zóna, obě průmyslové zóny a sídliště). Chceme vytvořit podmínky pro zapojení místních částí do tohoto systému. Řádná městská hromadná doprava umožní občanům a jejich rodinám dostat se do práce, do školy i za nákupy a zábavou. 

Platku 9 Kč za jednu jízdu, která je nastavena nyní, považujeme za neodpovídající kvalitě služby. Chceme proto občanům města, kteří nemají v aktuálním kalendářním roce vůči městu žádné nezaplacené pohledávky, nabídnout možnost zakoupení ročního zvýhodněného kuponu.

- ŘEŠENÍ DOPRAVNÍ SITUACE KŘIŽOVATKA DUKELSKÁ - LITOVELSKÁ - NEMOCNIČNÍ.

Budeme jednat o výstavbě odbočovacího pruhu ve směru od Dukelské na Litovelskou. V minulosti byla diskutována výstavba kruhového objezdu, která ale není v současné době technicky realizovatelná. Zajistíme rovněž větší bezpečnost v okolí In klubu, kde se v nočních hodinách pohybují lidé a stojí zde vozidla taxislužeb. 

V souvislosti s plánovanými projekty podpoříme výstavbu kruhové křižovatky u autobusového nádraží.

- SOUČINNOST PŘI REKONSTRUKCI ŽELEZNIČNÍ TRATI 290 A PŘI VYBUDOVÁNÍ ŽELEZNIČNÍ VLEČKY.

Budeme bojovat za rekonstrukci železniční tratě č. 290 Olomouc - Šumperk, která v úseku Uničov - Olomouc patří k nejvytíženějším v Olomouckém kraji. Zajistíme součinnost také při přípravě elektrizace trati. 

Budeme prosazovat rovněž vybudování železniční vlečky - nákladového prostoru pro průmyslovou zónu, který jednoznačně podpoří rozvoj zóny.

- JEDNÁNÍ O ZAVEDENÍ NÁVAZNÉ KYVADLOVÉ DOPRAVY NA RYCHLÍKY ZE STANICE ČERVENKA.

Budeme jednat o zavedení kyvadlové dopravy na rychlíky do Červenky. Dopravy, která bude zejména na ranní a večerní spoje plynule navazovat. 

Příspěvky v diskuzi

 • clegtoj
  13:51 25. 4. 2015

  tEZ2d4 <a href="http://qkigpobhabyt.com/">qkigpobhabyt</a>, [url=http://qrqkamkcdkjw.com/]qrqkamkcdkjw[/url], [link=http://okdbisibrliw.com/]okdbisibrliw[/link], http://drcphjrfwwfp.com/

 • Bradley
  21:08 25. 10. 2015

  fXl7UE http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

 • Mark
  6:21 31. 1. 2016

  4CdLSp http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

 • Mark
  17:00 31. 1. 2016

  m8Fcwd http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

 • Mark
  6:46 4. 2. 2016

  PVirz2 http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

 • Mark
  2:35 12. 5. 2016

  fVG3cB http://www.y7YwKx7Pm6OnyJvolbcwrWdoEnRF29pb.com

 • GoldenTabs
  5:16 7. 1. 2018

  ol86La https://goldentabs.com/

 • ucukiji
  12:43 5. 6. 2019

  http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin <a href="http://mewkid.net/buy-amoxicillin/">Amoxicillin 500mg Capsules</a> wgv.nfyt.forum.volbaprounicov.cz.bso.lg http://mewkid.net/buy-amoxicillin/

 • icerepefican
  13:09 5. 6. 2019

  http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin <a href="http://mewkid.net/buy-amoxicillin/">Buy Amoxicillin Online</a> vfs.bkxn.forum.volbaprounicov.cz.ayd.ys http://mewkid.net/buy-amoxicillin/

Zapojte se do diskuze

Jsme rádi, že jste se rozhodli zapojit do sestavování našeho programu pro komunální volby ve městě Uničov. Vyplníte-li emailovou adresu můžete tím chránit svoji identitu na foru. Adresa nebude zveřejněna.

Garant programu

Bc. Stanislav Axman