ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Zákazem skládkování prý vzroste poplatek za komunální odpad. Ne v Uničově! Zavazujeme se nehlasovat pro zvýšení poplatku za komunální odpad a udržet jeho stávající výši, která patří k nejnižším v České republice.

- PODPORA TŘÍDĚNÍ ODPADU DISTRIBUCÍ PEVNÝCH PLASTOVÝCH TAŠEK PRO USNADNĚNÍ TŘÍDĚNÍ ODPADU ZDARMA.

V minulých letech byl realizován pilotní projekt, kdy tašky pro podporu třídění dostali zdarma obyvatelé sídliště Nemocniční v Uničově. V následném dotazníkovém šetření se občané shodli, že díky taškám třídí důsledněji. Pozitivní vliv tašek na tříděný odpad potvrzují i ostatní města zapojená do tohoto projektu. Proto bychom chtěli v distribuci tašek pokračovat.

- UMISŤOVÁNÍ DALŠÍCH ZAPUŠTĚNÝCH KONTEJNERŮ TAK, ABY DOSTUPNOST PRO KAŽDÉHO OBČANA POSTUPNĚ NEBYLA VĚTŠÍ NEŽ 200 M

Jsme si vědomi toho, že kromě pohybových omezení lidé v dnešní hektické domě mají mnoho jiných povinností, než třídit odpad. Proto bychom jim chtěli třídění usnadnit jak distribucí speciálních tašek, tak tím, že v rámci rekonstrukce sídlišť a veřejných prostranství budeme umísťovat další podzemní kontejnery, namísto volně stojících nádob. 

- POKRAČOVÁNÍ V REALIZACI ENERGETICKY ÚSPORNÝCH OPATŘENÍ.

Budeme pokračovat nejen v zateplování budov v majetku města, ale také v souvisejících opatřeních. Ještě v letošním roce bude zahájena výměna oken a bude provedeno zateplení budovy základní školy Pionýrů. Budeme rovněž pokračovat v zavádění úsporných opatření a rekonstrukci zimního stadionu s cílem snížit provozní náklady.

- ZÁVAZEK UDRŽET MĚSTO ČISTÉ PRAVIDELNÝM A OPERATIVNÍM ÚKLIDEM VEŘEJNÝCH PROSTRANSTVÍ A MÍSTNÍCH KOMUNIKACÍ I V ZIMNÍM OBDOBÍ.

Tento závazek se týká jak města, tak jeho místních částí.

- PROJEKT „ZELENÉ MĚSTO“

Projekt zelené město zahrnuje nejen revitalizaci a obnovu zeleně v Uničově i v místních částech, ale především závazek minimálně 100% náhrady vykácených vzrostlých stromů za nové. Chceme, aby Uničov zůstal zeleným městem, ne betonovou šedí. 

- MOŽNOST OBČANŮ PODÍLET SE NA VÝSADBĚ ZELENĚ V LOKALITĚ MĚSTSKÉHO PARKU

- PROVOZ KNIHPOINTŮ.

Knihpoint je veřejné místo, kde jsou občanům zdarma k zapůjčení k dispozici staré knihy. Knihy můžou věnovat i sami občané, obvykle se jedná o beletrii, romány, detektivní příběhy. Knihy nepatří na skládku! Podpoříme knihpoint na sběrném dvoře, v budově radnice a na poliklinice.

Příspěvky v diskuzi

 • ttterevqnqu
  18:59 22. 4. 2015

  g1xsfH <a href="http://pbaagosjthxp.com/">pbaagosjthxp</a>, [url=http://nvosqhbjtrwn.com/]nvosqhbjtrwn[/url], [link=http://fzgpcuzbiyow.com/]fzgpcuzbiyow[/link], http://lqepqhpwabgk.com/

 • Bradley
  2:40 22. 10. 2015

  BvjshC http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

 • Mark
  17:07 30. 1. 2016

  F08g9X http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

 • GoldenTabs
  22:49 7. 1. 2018

  IxfrJ5 https://goldentabs.com/

 • Judix
  12:30 6. 8. 2018

  nbcslc http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com

 • ntxgwkfgplg
  2:24 20. 1. 2019

  VEgUrO <a href="http://rfpsawwhwatb.com/">rfpsawwhwatb</a>, [url=http://augcgmbcmnmt.com/]augcgmbcmnmt[/url], [link=http://errlpbkjtquv.com/]errlpbkjtquv[/link], http://ehqiprbpcpwg.com/

Zapojte se do diskuze

Jsme rádi, že jste se rozhodli zapojit do sestavování našeho programu pro komunální volby ve městě Uničov. Vyplníte-li emailovou adresu můžete tím chránit svoji identitu na foru. Adresa nebude zveřejněna.

Garant programu

Olga Nováková